Jdeme na to

Určitě znáte ten pocit, kdy vás najednou popadlo cosi a vy jste měli nutkání jít jinou cestou, než je obvyklé, udělat něco jinak, jít na oběd do jiné restaurace apod.

Dost často toto znají řidiči, kdy například při jízdě po silnici, kudy jezdí denně, cítí najednou impulz jet jinudy, a pak uslyší v rádiu hlášení, že právě na daném úseku je dopravní nehoda a oni by bývali v koloně strávili několik hodin.

Já tento pocit využívám hlavně pro efektivitu mého pracovního času. Abych to blíže vysvětlila, je to takový impulz typu

"Dnes se mi chce.."

Jde o to, že se snažím poslouchat svou intuici, která mě bezpečně vede tou nejefektivnější cestou a vždy ráno, když mám impulz, dnes se mi chce pracovat právě na tomto tématu, tak se poslechnu a udělám to. Jde to jako po másle a přitom vím, že jindy bych se tím trápila několik hodin.

 

 

Stejně tak to využívám i opačně. Když se do nějaké činnosti strašně nutím, třeba do psaní nějakého článku nebo vymýšlení návrhu zahrady, vím jistě, že článek nakonec stejně přepíšu, protože se mi nebude líbit, a návrh zahrady budu muset několikrát předělávat, protože s ním nebudu vnitřně spokojená.

Proto raději dám na své cítění a když se mi do toho nechce, odložím to a snažím se vnímat, co po mně mé vnitčřní vedení ten den požaduje, kam mě  to táhne.

Tomu se pak věnuji a netrvá dlouho a za několik dní po ranním probuzení najednou cítím chuť pracovat na úkolu, kterému jsem se několi kdní vyhýbala.

Podobný pocit mívám, když třeba nemůžu s něčím hnout. Čekám na inspiraci a ona nepřichází. Vím už o sobě, že v tom případě musím změnit činnost. Jdu tedy ven se psem apod., projdu se na vzduchu, dám si nějakou obtížnější procházku na zadýchání, okysličení mozku, a když se pak vrátím domů, hýřím nápady. A pokud by se to nepovedlo ten samý den, určitě některý jiný přijde impulz, se právě teď je vhodná doba se danému tématu věnovat.


Pro začátek bych doporučila asi toto:

Všímejte si svého vnitřního vedení. Pozorujte, jak se v dané chvíli cítíte a večer si zrekapitulujte den, kdy jste cítili situaci jinak, než vám velela vaše hlava.

Měli jste zvláštní pocit? Jak na vás působil? Co vás přitom napadalo? že to je nějaká blbost, kterou jste rychle zavrhli?

Jak jste postupovali dál a jak situace nakonec dopadla?

 

Nechte se vést. 😊 Nikdo jiný nezná vaši cestu lépe, než vaše vnitřní vedení.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.