Jste po celodenním shonu bez energie? Cítíte se vyčerpaní?

Praštíte sebou doma na gauč a máte pocit, že už nemáte sílu ani vstát? Znám to velice dobře.  Několik let jsem to tak měla. Chodila jsem z práce vyčerpaná a vystresovaná, co vše ještě musím doma po práci stihnout.  A co jsem nestihla nebo zapomněla cestou domů nakoupit. Co ještě musím doma večer udělat a mnoho dalšího.

Kde na to ale vezmu sílu? Běželo mně hlavou…

Věděla jsem, že moje láska ke kytičkám a zahradě mě vždy postaví na nohy. Někdy se ale stávalo, že jsem se na zahradu za celý večer nedostala a až když se stmívalo, jsem vyběhla zalít kytky na záhonu a truhlíky na oknech.

A tak jsem se rozhodla, že takhle to nechci!

Vypozorovala jsem, že když přijdu domů z práce a hodinku si odpočinu, mám pak pro sebe víc energie a chuť do další práce. Ale musím si vyšetřit nejdříve čas pro sebe, abych se tzv. „oklepala“. Aby hlava měla čas vypnout, příp. se přepnout do jiného režimu. Aby tento čas patřil pouze mně.

A tak jsem začala pilovat postup a zkoumala, jak nejlépe a hlavně nejefektivněji doplnit nádrž mé vyhasínající energie. A protože věřím, že takových nás je víc, mám pro vás jedno snadné řešení. Chce to jen chuť si hrát. Takže, kdo je hračička, to zvládne hravě. 🙂

Jak tedy dotankovat vaši prázdnou nádrž tak, že vám bude téct energie i ušima?

Sedněte si na zahradu na vaše oblíbené místo nebo na místo, které vás právě teď intuitivně přitahuje. Kdo chce, může si i lehnout do trávy nebo pod strom, záleží na vás.

Zklidněte svou mysl a porozhlédněte se po zahradě. Prohlédněte si, co tu kvete, co nového vyrašilo a jak nádherně šumí listy na stromech.

Chvilku zaměřte pozornost na svou zahradu a její taje. Vypusťte všechny starosti a soustřeďte se jen na zahradu, která vás obklopuje. Slyšíte bzučet včelky? Z dálky vnímáte sekačku na trávu? I to k zahradě patří. Nebojte, všechno se děje tak, jak má. 🙂

Nyní zavřete oči a spolu s vaší zahradou se v duchu domluvte, že tu rádi trávíte volné chvíle, a proto v ní rádi načerpáte i tolik potřebnou energii. Udělejte 10 hlubokých nádechů a výdechů nosem. Pozorujte, jak vám vzduch proudí nosem do plic, tam ho chvilku zadržte (asi na 3 vteřiny) a pak pomalu vypusťte nosem ven.

Oči jsou pořád zavřené a nyní začněte v duchu pomalu počítat od 10 do 1 s tím, že až dojdete do bodu 1, budete náležitě uvolnění. Při každém čísle, které v duchu vyslovíte, si představujte, jak se vaše tělo stále více uvolňuje a prohřívá. Nespěchejte.

Paráda! Jste u bodu 1, gratuluji.

Jste šikulové. Jde vám to báječně! 🙂

Takže přejdeme k dalšímu kroku:

Čerpáme energii z celé zahrady, z její harmonie. Teď nepřemýšlejte nad tím, že se vám některý kout zahrady nelíbí a harmonie tam zrovna nevyzařuje, to je jen váš subjektivní pocit. Naším cílem je otevřít naši tělesnou schránku nové energii. Mělo by tam proběhnout jakési dotankování nové síly.

Co to znamená konkrétně? Sedíme (ležíme) na našem oblíbeném místě nebo místě, které nás pro dnešek nějak zvláštně oslovilo, a jsme maximálně uvolnění.

Máme prázdnou hlavu a celým tělem vnímáme nový pocit v našem solar plexu. To je místo kolem pupíku, kde prožíváme všechny naše emoce, ať libé nebo i ty nepříjemné. Určitě znáte pocit, kdy se vám v úzkosti všechno v břiše sevře.

Tak to je přesně to místo, kam teď zaměříme svou pozornost a vnímáme zde příjemný, hřejivý pocit. Nesnažíme se na něj urputně soustředit, spíš si jen tak hrajeme, jako malé děti. Sedíme a hrajeme si s příjemným pocitem v nás.

Věřte, že to zvládne opravdu každý 🙂

Pokud vás při tom překvapí nějaká myšlenka, je to naprosto normální. Nevěnujte jí pozornost a vraťte se zpět do solar plexu. A nyní se skrze solar plexus propojte s vaší úžasnou zahradou! Vnímáte to propojení, které plyne úplně samo? Síla zeleně je všude kolem a vy se jí potřebujete pouze otevřít. Nic víc. Tak snadné to je!

Otevíráte všechny brány vašeho těla této opojné energii, aby vás mohla naplnit až po okraj tou úžasnou silou. Ti vnímavější z vás možná teď cítí, jak se jim energie z oblasti břicha rozlévá po celém těle.

Blahopřeji! Jste vážně úžasní!

Zůstaňte v tomto nádherném pocitu tak dlouho, jak budete potřebovat. Sledujte své pocity a dejte na svou intuici. Ta vám včas řekne, kdy už máte dost. Až budete hotovi, otevřete oči a ještě chvilku zůstaňte sedět. Prohlédněte si nyní znovu vaši zahradu. Podívejte se na ni laskavým okem, vždyť vám právě předala to nejcennější, co má. Na závěr jí za to nezapomeňte poděkovat.

Pokud budete takto postupovat kdykoli budete unaveni nebo prostě budete jen mít chuť si hrát, budete k tajům přírody mnohem vnímavější. A časem jí začnete mnohem více rozumět. 🙂

Držím palce a jsem zvědavá na vaše nové pocity. S láskou Jiřina

Pokud by vás zajímala hravá meditace v zahradě, najdete ji zde>>

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.