Kam pluje vaše loď?

... aneb Ubírám se v životě tím správným směrem?

Pro začátek zkusme jednoduché cvičení, které jsem si sama pro sebe nazvala „Kam pluje má loď?“

Jde v něm o to poznat, zda se ubírám v životě tím správným směrem pro mě, zda nepodléhám přáním mého okolí, vlivu či tlakům rodičů, partnera, partnerky, prostě zda si umím jít svou cestou. Myslím teď svou vlastní cestou, cestou, která je určena pouze mně, která je mým životním cílem.

A proto potřebuji vědět, v jakém bodě se na té své cestě nacházím.

Jsem někde na začátku? Plácám se někde a nevím kde?

Pluji někde na moři nebo na řece? Řídím si svou loď sám nebo ji řídí někdo úplně jiný? 

Těším se ze své plavby a užívám si každičký úsek na této ojedinělé trase?

Nebo je to pro mne za trest?

 

 • 1
  Zavřete nyní oči a 3x se zhluboka prodýchněte. Vypusťte ze sebe všechen tlak, stres a v uvolněném rozpoložení se těšte na to, kam vás vaše vnitřní vedení nasměruje.
 • 2
  Nyní, se zavřenýma očima a v uvolněném stavu počítejte pomalu od 5 do 1. Až budete u bodu 1, pomalu se vnitřním zrakem rozhlédněte.
 • 3
  Nespěchejte, jen počkejte, až nekěde uvidíte vaši loď. Tu loď, která vás „veze“ vaším životem za vytouženými sny a cíli.
 • 4
  Vidíte ji? Nespěchejte. Až ji uvidíte, v tichosti a beze spěchu pozorujte daný obraz. Co se v něm odehrává? Co se vám odvíjí před očima? Kde jste vy a co dělá loď? Pluje? Stojí v přístavu nebo na mělčině? Dá jí nebo vám námahu, aby plula vpřed? Nebo se pohybuje s lehkostí a sama, tak jak to u lodí bývá? Je někdo u kormidla nebo je to menší loď, která žádné kormidlo nemá? Nechte si na to dost času...
 • 5
  Až budete hotovi, otevřete oči a přemýšlejte o obrazu, který jste právě viděli. Co vám chtěl říci? Jaké poselství má pro vás připraveno? Co vám mělo tzv. „docvaknout“?

Abyste měli představu, co svými otázkami myslím, použiju svůj obraz, jak jsem ho před pár lety při tomto cvičení viděla.

Viděla jsem se v jakési kánoi nebo podobné loďce, v ruce jsem měla pádlo a pádlovala jsem na obě strany, jak to u těchto kánoí bývá. Snažila jsem se držet směr, balanc i rychlost, dalo mi to dost zabrat. Když jsem nechala obraz poodstoupit, abych ho viděla trochu z výšky, z nadhledu, zjistila jsem, že pluji řekou, tak akorát širokou pro tuto „loďku“ a dokonce pluji s proudem. Krásně, spontánně mě unášel, tím správným rytmem, bez námahy a já jsem z obrazu vycítila, že pluji sice správným (životním) směrem, ale zbytečně se u toho namáhám. Mám to „pustit“ a nechat se unášet proudem. Proč pádluji, vždyť nepluji proti proudu. Vůbec to není nutné kolem sebe zuřivě máchat rukama a pořád se takto snažit.

Jednoduše a prostě jsem pochopila, že v mém životě mám některé situace přestat ovládat a křečovitě držet, příp. řídit, ale mám se více nebo téměř pořád spoléhat na vedení Vesmíru. Ten proud mě dovede přesmě tam, kam má, nemusím přitom takhle pádlovat, akorát zbytečně rozhoupám loďku a činím to složitější…

To byla tehdy má zkušenost. A co ta vaše?

Když jsem to kdysi zkoušela s některými klienty, padaly tam obrazy jako, jé, já pluji na suchu, pode mnou není vůbec žádná voda… Pro někoho bylo překvapením, že kotví stále v přístavišti… už tohle lecos člověku napoví. 

Někdo plul na řece pouze při břehu, bál se do hlubších vody a tou loďkou se držel těch pobřežních keřů, jejichž větve sahaly do vody a takto se pohyboval s loďkou vpřed. Co člověk, to jiný obraz

Pomocné otázky pro vás

Plujete na klidné či rozbouřené hladině?

Jaká je vaše loď? Je bytelná a můžete se na ní spolehnout?

Jak se k té plavbě stavíte vy? Bojíte se jí nebo si ji užíváte?

Víte, kam plujete? Máte ituitivní tušení, kam vás to nese?

Snažíte se plavbu řídit nebo to necháváte na vašem vnitřním vedení?

 

Pokládejte si podobné otázky a tím poznáte sebe a své vnitřní vedení. 😊

Přeji vám příjemnou a ničím nerušenou plavbu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.