Návrhy zahrad

Snažím se vytvořit návrh tak, jakoby ho stvořila sama příroda.

Vycházím z přírody a v souladu s ní i tvořím.

To neznamená, že si u mne můžete obejdnat pouze zahradu v přírodním duchu, to vůbec ne. Ráda tvořím zahrady inspirativní, kde je od každého trochu, ale poskládané tak, že to navzájem ladí. Zahrada může být ve stylu našich babiček, zahrada může být energetická plná kamenů a proudící vody, může z ní být i "jedlá" zahrada plná plodů nejen pro lidi, ale i pro ptáky. 🙂

 

Hlavní je uvědomit si, co se do vaší zahrady přirozeně hodí, co do ní zapadá, co bude přirozeně ladit s okolím. Jedině tak dokážeme vytvořit harmonický prostor, kde vám bude dobře. Kde se nebudete cítit stísnění, ale s dostatkem vzdušnosti a lehkosti na každém kroku.

 

Pro všechny zájemce o toto téma mám speciální on-line kurz Poznej svou zahradu, kde si objasníme principy, na kterých toto vše závisí a zjistíme, jaký je skutečný styl a charakter právě té vaší zahrady.

 

Protože jedině správně pochopená zahrada má pro nás obrovský energetický potenciál!

 

 

Zahrada jako harmonizační prostor

Je důležité pociťovat v zahradě uvolněnost, klid a pohodu. Po práci načerpat dostatek energie, odhodit stres a zapomenout na všední den. Ponořit se do ticha a jen prostě být. Být a vnímat všechnu tu sehranou přírodu kolem, která funguje jako silné energetické pole a ovlivňuje nás.

Vytvoříme návrh zahrady tak, aby ladila s vaším cítěním, doplníme o harmonizační a energetické prvky, které vyhovují vašemu naturelu a osázíme druhy rostlin a stromů, dodávajících sílu a enegii.

Návrh záhonů do stínu i na slunce

Pokud si nevíte rady, co vysadit na osluněné záhony, které trvalky a keře vybrat do polostínu či jako podrost pod stromy, připravím vám výběr druhů přímo na míru tak, aby byly zařazeny nejen kvetoucí druhy, ale i druhy ozdobné listem.

Bylinková spirála

Bylinková spirála je v poslední době stále oblíbenější. Jedná se o velmi vhodnou formu pěstování bylinek, případně další druhů nízkých trvalek, který mají díky prohřátým kamenům nebo cihlám po obvodu spirály zajištěné dostatečné teplo i v chladnějších dnech.

Výběr rostlin k jezírku

Mnozí lidé touží mít nebo už mají v zahradě vodní prvek, ale zároveň tápou, čím ho osadit a jaké vhodné druhy rostlin vybrat. Pomohu vám nakombinovat rostliny jak ozdobné listem, tak rostliny kvetoucí, aby bylo po celou sezonu na co se dívat.

Zahrada pro ptáky a další návštěvníky

Milujete, když vám na zahradě již od rána prozpěvují ptáci? Když v létě sedíte na terase a můžete pozorovat, jak obstarávají potravu pro svá mláďata? Zahrada totiž pro ptáky znamená poměrně důležitý a bohatý biotop. Mrkněte zde.

Návrhy předzahrádek

Předzahrádky byly vždy velkým problémem. Často jsou orientovány na severní či východní stranu s menším množstvím světla a majitelé zahrad jsou mnohdy bezradní, co tam zasadit. Vždyť je to naše přístupová cesta do domu kudy denně chodíme a chceme se zde cítit hezky. Vyzkoušejte nápady uvedené zde.

Malá zahrada ve městě

Nevíte si rady s osázením malé městské zahrady? Rádi byste tam měli plno zeleně, keře a nějaký strom, ale potřebujete radu, které druhy zvolit?  

Vyzkoušejte návrh, který vaši zahradu opticky zvětší, a přesto zbyde i dostatek místa pro relax.

Zahrádka jako motýlí pastva

Určitě se spolu shodneme, že každý z nás rád sedává v zahradě na místech, kde může pozorovat včely, létající z květu na květ, čmeláky nebo právě motýly. Ve videu naleznete druhy květin, keřů a stromů, který jsou pro ně chutným lákadlem.

Nebo vyzkoušejte již hotový fiktivní návrh velké zahrady s trvalkovými záhony, květinovou loučkou, půdopokryvnými a suchu odolnými rostlinami, podle něhož si sami dotvoříte svou zahrádku!

Najdete ho zde>>

 

Chcete vidět ukázky?

Další ukázky naleznete na youtube.

Chcete-li využít některé z mých služeb, ať už návrhu zahrady nebo výběru vhodných rostlin, jsem tu pro vás.

Jiřina Koppová

milovnice květin a zahrady