Máte doma špalek nebo starý pařez? Oživte ho květinami!

Pokud máte doma starý špalek, je škoda ho nechat nevyužitý jen tak ladem. Oživte jím svou zahradu! Zkuste do něj vyhloubit díru, do které pak pomocí vrtačky uděláte několik otvorů kvůli odtoku vody. Otvory by měly ústit do stran pařezu tak, aby směřovaly dolů k zemi a voda se z nich snadno odvedla pryč.

Pak torzo pařezu vyložte mechem, na něj dejte kvalitní půdu promíchanou s kompostem a osázejte oblíbenými květinami.

Nezapomeňte volit květiny podle stanoviště

Tedy stínomilné květiny do stínu nebo pokud se pařez nachází na slunném místě, kam paprsky dopadají po většinu dne, můžete osázet i sukulenty. V tom případě není třeba vystýlat pařez mechem, protože by sukulenty trpěly nadměrnou vlhkostí.

 

 

 

 

 

Zdroj obrázků: Pinterest

Je pravda, že takto osázený špalek nevydrží mnoho let, ale alespoň po tu dobu nás může potěšit krásným aranžmá ze živých květů.

Pokud máte jako já na zahradě pouze špalek, ne přímo pařez stromu, můžete ho ozdobit miskou osázenou letničkami, nebo ve stínu je krásné do misky naaranžovat macešky nebo begónie, kterým se ve stínu báječně daří. Nikdy do stínu nesázejte muškáty, nekvetly by vám a jen by strádaly. Muškát potřebuje plné slunce.

Rostlinky můžete také během sezóny obměňovat, pokud je zasadíte v květináči, který pak po odkvětu snadno z pařezu vyjmete a nahradíte jinou kvetoucí rostlinkou. Uvidíte, jak vaše duše pookřeje při pohledu na tu nádheru, kterou jste vytvořili vlastníma rukama. O to větší vaše radost bude a budete mít ze sebe krááásný pocit. 🙂

Přeji hodně úspěchů a inspirace! 🙂

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.