Co bych jen dala za krásný trávník bez plevele!

Tak tuhle větu můžete slyšet poměrně často. Spousta lidí touží po šťavnatě zeleném trávníku, kde nebude ani jeden cizí lístek a kde bude sekačka sekat sama a bez námahy.

Ale je to opravdu to, co potřebujeme?

Mně totiž takový trávník připadá strašně nudný. Nezajímavý. Nic živého nad ním nebzučí, nic nad ním nelétá, neuvidíte zde žádného čmeláka ani motýla.

A to je škoda, nemyslíte?

Vždyť můžeme mít krásný trávník s trochou zajímavých rostlin, díky nimž bude naše tráva zdravá i bez chemie. Existuje totiž spousta tzv. „plevelů“, které nám mohou v trávníku udělat velkou službu. Jde o to nechat přírodě volnou ruku a nehubit v trávníku rostlinky, které se tu samy přirozeně vyskytují. Příroda totiž ví, co činí. A tyto užitečné rostliny vám dokážou obohatit půdu o dusík, nebudete muset kupovat drahá chemická hnojiva a ohrožovat tak životní prostředí.

Jde to totiž i bez pesticidů a umělých hnojiv

Pokud vám rostou v trávníku rostliny jako pampeliška, sedmikráska, jetelíček apod., bude vaše půda jejich přítomností mnohem zdravější. Rostliny dokážou vázat půdní dusík a obohacovat tak půdu pro váš trávník. A nejen to. I jejich květy nám prokážou obrovskou službu tím, že na zahradu přilákají včely a čmeláky, což ocení hlavně zeleninové záhony a my se budeme těšit ze spousty plodů.

Jak našemu trávníku dodat potřebný dusík i bez chemie?

Kdy nejlépe trávník zalévat a jaké rostliny můžeme v trávníku podporovat se dočtete v eBooku zdarma zde.

Dopřejte vaší zahradě přirozenou krásu a podpořte v ní život. 🙂

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.