Dušičková výzdoba – živá i suchá vazba

Blíží se Svátek zesnulých a tak bych vám ráda představila některé zajímavé kompozice na hrob. Vycházím z toho, že většina z nás má doma nějaký ten přírodní materiál přímo ze zahrady, a proto si můžeme dovolit vyrobit dušičkové misky s použitím živých rostlin a větviček. Základem je buď miska nebo věnec z proutí, který si svážeme vázacím drátem. Na něj můžeme buď namotat nebo nalepit (nejlépe lepící pistolí) vrstvy mechu nebo přivázat větvičky thúje nebo břečťanu.

Zdroj: Facebook

Pak už jen připevňujeme materiál dle libosti, podle toho, co máme po ruce (šišky, šípky, buxus, břečťan, cesmínu, kaštany, listy mahónie, oranžové plody mochyně, statici apod.). Některé z těchto plodů můžeme zakoupit i umělé v květinářství. Pak už jen barevně dozdobíme a doladíme s odstínem svíčky.

Zdroj: facebook

Přiznám se, že nehodluji nákupu dušičkové výzdoby, která se každoročně prodává před hřbitovem, neboť mně vadí častá přílišná směs všech barev dohromady na jednom věnci. Ale každý máme jiný vkus a tak je to v pořádku.

www.dekorace-vence.cz

Pokud se přikláníte raději k exotičtějším doplňkům, dají se dnes docela lehce sehnat v zahradnických prodejnách a působí ve výzdobě luxusním dojmem. Někdy dodají věncům přidanou hodnotu elegantní umělé doplňky, jako třeba tyto jemné růžičky nebo drobné bílé kvítky.

www.pinterest.com

Pokud si místo proutěného věnce, který zvládnete vyrobit doma, koupíte věnec polystyrenový, máte výhodu v tom, že do něj můžete zapíchat libovolné větvičky a doplňky a vytvářet tak aranžmá různé výšky. Rovněž drobné umělé kytičky se dobře zapichují a ve finále krásně dotvoří svými jemnými barvami finální efekt.

Můj věnec na dveře

Nebo se dají použít kytičky z větších umělých kytic, které rozstříháte na jednotlivé drobné kvítky tak, aby jim zůstal stonek, a ten pak buď zapíchneme do věnce nebo aranžovací hmoty (dle potřeby), anebo zjara můžeme přilepit na ještě holé větvičky břízy, které máte doma ve váze.

Inspirace je spousta, podívejte se sami. 🙂

Zdroj: facebook
www.pistoncars.com

Pokud milujete živé kompozice a nevadí vám, že se nevlídné počasí postará o jejich kratší životnost, můžete vyzkoušet kompozici fialového vřesu a bramboříku. Bramboříky lze dobře sehnat teď na podzim v každém květinářství a v ozdobné misce se jeho květy budou nádherně vyjímat.

www.gapphotos
Zdroj: Facebook

Až budete mít hotovo a krásný pocit z udělané práce, nezapomeňte na památku všech zesnulých zapálit svíčku. Tradice v tento den zapalovat ohně a svíčky pochází od Keltů i Slovanů, kteří věřili, že oheň očišťuje a světlo pomáhá chránit před zlými a potměšilými duchy.

Krásný a pohodový podzim!

Zdroj: Facebook

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.