Fialovo-růžovo-bílá kombinace

Milujete rozkvetlou zahradu s vůní levandule, mateřídoušky a trav pohupujících se ve větru? Máte rádi, když ze záhonu vykukující dlouhé stonky růžových náprstníků, modrých straček nebo fialové hlávky okrasného česneku?

gartenzauber.com

Pak vězte, že nejste sami. Tato kombinace je u mých klientů při zakládání zahrad velmi oblíbená a když se jemné barvy správně nakombinují, dokáže v zahradě vykouzlit krásný dojem svobody a volnosti. Tomu napomáhají hlavně různé druhy travin se svým výrazným habitem.

pinterest.com

Které rostliny jsou nejhezčí?

V podstatě všechny, když se vhodně a jemně nakombinují. Každému se líbí něco jiného, nelze tedy říci, co je hezčí a co už je za hranou. To co jinému přijde za hranou a moc divoké, se dalšímu člověku jeví jako ta správná volba pro jeho zahradu. Každý potřebujeme jiný dojem a je to tak správně. Jinak by všechny zahrady působily jako přes kopírák. 🙂

Na následujícím obrázku vidíme krásně vyváženou a jemně působící kombinaci vysokých náprstníků, nízkých orlíčků s příměsí jemně namodralých kosatců, lehce růžového rdesna a mnoha dalších druhů.

pinterest.com

Pro milovníky levandule mohu doporučit kombinaci krásně sytě zeleného kontryhele (kontryhel měkký) s bohatě větveným žlutozeleným květenstvím doplněné malými růžovými hlávkami trávničky přímořské a štíhlými květy rozrazilu.

Právě bílá, růžová, modrá a různé odstíny fialové jsou dokonalá kombinace pro navržení květinového záhonu. Je třeba však záhon zjemnit doplněním mnoha druhů zelených rostlin, tedy zeleně různých odstínů od tmavě zelených, přes olivovou až po sytě zelenožluté olistění některých druhů. Jedině kombinace s dalšími zelenými rostlinami dodá záhonu to správné vyvážení a harmonii.

houseandgardendiy.com

Na následujícím obrázku vidíme mou oblíbenou kombinaci jemných travin s lehce růžovými trvalkami, v tomto případě sadec skvrnitý, krásný je i rozchodník nachový nebo třapatka (Echinacea).

hayefield.com

Zjara nás potěší kombinace mých oblíbených kosatců spolu s náprstníky, které se nikdy neomrzí, neboť dokážou vykvétat mnoha odstíny různých barev. U kosatců se nikdy nemůžu nabažit těch nádherných okvětních plátků, které hrají tolika odstíny jedné barvy, že si vždycky říkám, jak příroda dokáže vytvořit takovou nádheru. Na kosatcích můžu opravdu každoročně oči nechat! Tak krásně nakombinované barvy v jednom květu tak, aby navzájem ladily a působily nanejvýš harmonicky, dokáže opravdu jen příroda. 🙂

twitter.com

No a poslední obrázek je spíše pro milovníky letniček a balkónovek, protože hlavní okrasu spolu s nádherným habitem trav vytváří podrost z fialových petunií doplněný v zadních partiích zelenými květy hortenzie.

provenwinners.com

Takže moji milí, až budete příště plánovat záhon a máte slabost pro výše zmíněné odstíny barev, zkuste použít některou z inspirací a dejte mi vědět, jak se vám to povedlo. 🙂

Pokud potřebujete s osázením poradit, neváhejte se na mne obrátit. Hodně úspěchů!

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.