Zahrada podle znamení zvěrokruhu

Toto téma mi poslední dobou hodně mluví z duše. Je jaro a já se s mnohými z vás potkávám na vašich zahradách. A čím dál více zjišťuji, jak jsou potřeby jednotlivých lidí ovlivněny jejich astrologickým znamením.

Při tvoření návrhů jednotlivých zahrad se hodně zajímám o to, v jakém znamení je klient (většinou klientka) narozen, protože podle toho má daný člověk potřebu být obklopen určitými prvky v zahradě (ale i v životě). 🙂 My ovšem zůstaneme u zahrady…

Pozoruji, jak mnozí klienti dokážou nádherně a barvitě mluvit o zahradě a o tom, co k ní cítí.

A podle jejich mluvy poznám, co v zahradě vlastně podvědomě potřebují…

Když chci připravit návrh zahrady, musím se nejdříve setkat s majitelkou (většinou), abych zjistila její potřeby. Záměrně píšu potřeby a ne požadavky, protože naše požadavky jsou mnohdy dalece odlišné od potřeb, které máme uložené někde uvnitř.

Potřeby jsou v nás hluboce, často i podvědomě ukryté a mým úkolem je poznat je, identifikovat a vynést na světlo, aby je klient poznal.

Jedině tak porozumí sám sobě a bude vědět, co vlastně od zahrady očekává.

Proč to píšu?

Protože je nádherné pozorovat, jak jednotliví lidé při mé návštěvě dokážou mluvit o své zahradě. Hned mne vždycky napadne zeptat se jich, jaké jsou znamení zvěrokruhu.

Zemská znamení (Býk, Panna, Kozoroh)

Tito lidé dokážou asi nejvýstižněji popsat své pocity a potřeby v zahradě. Když s nimi o zahradě mluvím nebo když mi píšou, jejich slova jsou plná lásky k přírodě, cítíte z nich vůni, doteky, potřebují tam trhat rostliny, bylinky, dotýkat se větviček, stromů, plodů. Dělá jim radost hrabat se v zemi nebo si přivonět ke květům rostlin. Kladou důraz na tvar stromů, všimnou si každého detailu listů rostlin, každé žilky, mramorování a dělá jim radost vybírat kvetoucí rostliny podle barev.

Ohnivá znamení (Lev, Střelec, Beran)

Tito lidé narozeni v některém z ohnivých znamení potřebují v zahradě dostatek slunce, neboť to dodává energii jejich solar plexu, na němž jsou ohnivá znamení zvláště energeticky závislá.

Pokud je zahrada koncipována správně, dokážou se tato ohnivá znamení na své zahradě hodně zklidnit a uzemnit.

A to i díky vhodně zvoleným prvkům (voda, kámen, různé skalky, menší stavební prvky a kreace). Tito lidé využívají zahradu spíše pro svou tvůrčí činnost, než aby voněly k rostlinám a prožívali či osahali každý lístek jako znamení zemská.

V ohnivém znamení jsou většinou narozené tvůrčí osobnosti, které rády plánují, budují, dávají podněty, ale mnohdy chtějí všechno až příliš silně ovlivňovat. Nemůžeme jim to mít za zlé, je to jejich přirozenost a je to tak správně.

Vzdušná znamení (Blíženci, Váhy, Vodnář)

Pro tyto lidi je typické, že svou zahradu vnímají trochu jinak. Občas mají hlavu v oblacích a potřebují do zahrady volit takové prvky, které je uzemní. Návrhy pro vzdušná znamení obsahují mnohdy i některé zásadní změny, které pomohou těmto lidem lépe splynout s přírodou a tím se trochu uzemnit.

Vzdušná znamení potřebují vnímat přírodu na každém kousku své zahrady, ale zároveň je třeba zachovat „vzdušnost“, nic nepřeplácat, nechat rostlinám a keřům volnost, vnímat větve rozevláté ve větru, mít na ně dobrý výhled a mnohdy se kochat i výhledem do krajiny.

Pro ně jsou vhodné například japonské zahrady, které vnáší do života řád a soustředí myšlenky člověka žádoucím směrem.

Pokud je zahrada tvořena v souladu s jejich cítěním, dokážou se zde uzemnit a vnímat sami sebe.

Víc po nich nemůžeme chtít, neboť jsou to lidé, kteří mají talent spíše v přírodě a zahradách tančit, zpívat nebo se jinak projevovat tak, že svým talentem nadchnou i ostatní.

Vodní znamení (Rak, Štír, Ryby)

Tito lidé se své práci v zahradě oddávají z celého srdce, je to pro ně aktivita, která je naplňuje z celého srdce. Vím, o čem mluvím, protože jsem jedna z nich.

My, narození ve vodním znamení, potřebujeme v zahradě spíše výhled na vodní plochu.

Voda je pro nás vším, zdrojem energie i místem odpočinku.

Voda je pro nás základ a bez ní máme pocit, jako zahradě něco chybělo.

Je krásné pozorovat, jak vodní znamení, poté, co si vyjasníme jejich požadavky, někde uvnitř sebe cítí potřebu mít na zahradě „ještě něco“. Mnozí to nedokážou identifikovat, ale říkají, že jim tam něco chybí…

Když se zmíním o jezírku, ožijí, zasvítí jim oči a žasnou, proč si to nikdy dříve neuvědomili.

Někteří z nich si to uvědomují, ale bojí se, že to bude moc práce a snaží se tuto potřebu překrýt něčím jiným. Ve finále po tom jejich duše stejně vnitřně touží a oni se trápí tím, že už neví, co by na tu zahradu dali, aby se cítili úplní.

Je zajímavé pozorovat lidi a jejich nastavení skrze soužití s přírodou.

A jaké znamení jste vy? Jak se to projevuje ve vaší zahradě? Napište mi, pomůžete mi lépe pochopit další klienty a navrhnout jim zahradu v souladu s jejich duší! Děkuji. 🙂

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. DANIELA napsal:

    Miluji moji zahradu. Žiji tady 27 let.Postupně jsem si sázela kytičky , keře i nějaký stromek, ale těch málo.Sama jsem si ji navrhovala podle moji fantazie a nápadů.Myslím , že je hezká.Dost cizích lidí mi ji pochválilo. Je na ni hodně práce , která mě baví a naplnuje.Jsem na všechno sama i na sečení trávy.Můj bývalý manžel tady žije také ,ale připadá mu zahrada jako zbytečnost.Chce jen to z čeho má užitek.Já miluji kytičky . Zeleninu mám také ,ale málo.Starám se také o malý rybníček. Kde mám kytky a lekníny , dala jsem si tam kameny.V posledních letech bylo málo vody a tak jsem se nedočkala květů leknínů.Letos snad ano.Zahrada mě drží nad vodou.Pomáhá mi to duševně i fyzicky. Večer se kochám její krásou.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.