Jarní cibuloviny roztančí vaši zahradu

Jaro klepe na dveře a vy určitě stejně jako já čekáte, až nás naše živá zahrada zaplaví nádhernou paletou barev. A protože jsme všichni natěšení a nedočkaví, mám pro vás návrh, jak se už brzy kochat pohledem na rozkvetlý záhon nebo trávník plný jarních cibulovin. Pokud jste nestihli nebo nemohli vysadit cibuloviny na podzim, můžete to dohnat ještě teď.

Stačí zajít do prodejny a koupit si základní druhy našich jarních kamarádů – od narcisů, přes sněženky, tulipány, hyacinty, krokusy až po ladoňky nebo modřence.

Mimochodem také jako já pozorujete v posledních letech na trhu ty nádherné druhy tulipánů?

Můžete si vybrat papouščí, rozeklané, vícebarevné, prostě nádhera až oči přecházejí.  A počáteční investice se vám vyplatí i v dalších letech, kdy vás budou těšit krásné květy každé jaro. Jen je nezapomeňte na podzim vyndat a uskladnit v chladu a suchu.

Můžu vás ujistit, že pokud se vám podaří na svou zahrádku sehnat ladoňky a modřence (zkuste na nějaké venkovské zahrádce požádat někoho, kdo vám kus odkopne, jsou tam úplně běžně), udělají vám každé jaro takovou nádheru, že si budete přát, aby jarní období nikdy neskončilo.  A to nejsou vůbec náročné na údržbu. Dokonce je na zimu nemusíte ani vyndávat.

Tak máte nakoupeno? Super. Jdeme na to.

Cibulky vysazujte do půdy dostatečně hluboko, nejlépe dvakrát hlouběji, než je velikost samotné cibule. Nezapomeňte na dostatečně rozestupy mezi jednotlivými rostlinkami. Jarní cibuloviny nejkrásněji vyniknou ve skupinkách.  Tedy doporučuji sázet spíše pohromadě, než sem tam jeden tulipán nebo hyacint.

Vysázejte skupinku tulipánů a vedle zase skupinku hyacintů nebo narcisek. Hyacinty je třeba nechat zhruba z jedné třetiny vyčnívat nad povrch.

Pokud máte rádi krokusy, nejkrásnější je pohled na krokusy kvetoucí brzy zjara v trávníku pod nějakým stromem. Je krásné, když máte krokusy vysázené třeba do kruhu kolem vzrostlého stromu apod. Udělá vám to takovou parádu, že sousedé nebudou stačit nakukovat přes plot.

Postup je naprosto jednoduchý – vyryjeme drn trávy, vyhloubíme jamku pro cibulku nebo skupinu cibulek, zasypeme zeminou a přikryjeme původním drnem. Pak už se jen těšíme na tu barevnou nádheru!

Vaši zahradu to oživí, vás nabudí a budete zde moci čerpat blahodárnou energii.

Další popis jednotlivých druhů cibulovin (a to nejen těch jarních), kam co zasadit a s čím kombinovat si můžete prohlédnout v klubu „Zahrada, která léčí“. Staňte se členem a získejte přístup k plánům, popisům osázení a zajímavým tipům a návrhům.

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.