Letos si škůdci ve vaší zahradě neškrtnou

Jaro už je za dveřmi, což znamená, že už je ten správný čas vybírat rostliny pro svou zahradu. Tak jsem dnes brouzdala v obchodě se zahradnickými potřebami, protože už se toho jara prostě nemůžu dočkat. No a do oka mi padl tento malý pytlíček semen lučních květů! No nekupte to za 19 korun! 🙂

Luční květiny miluji, je to vzpomínka na mé dětství, kdy jsme si je jako děti trhaly do vázy. A vloni mi přinesl jen tak kytičku kopretin a lučních kohoutků můj tchán, když k nám šel přes louku na návštěvu. Bylo to moc milé. No řekněte, není úžasný? 🙂

A tak vám chci dnes říct, že jedna věc, na kterou byste měli letos myslet, jsou divoké rostliny přidané do vašeho záhonu.

Proč? Hned uvidíte…

Tyto luční květy mohou sloužit jako plně přírodní pesticidy, neboť jsou atraktivní pro užitečný hmyz. Květiny jako třeba vlčí mák, kopretina, divoká mrkev, kohoutek luční, řebříček nebo jetel červený mohou do vaší zahrady nalákat spoustu hmyzích kamarádů. Hmyz tyto rostliny miluje, a pokud mu připravíte hostinu, bude pak na oplátku ochraňovat vaši zeleninu a krásné květiny před ničivými škůdci.

Nastolíte tak úžasnou rovnováhu ve vaší zahradě

V dobách před masivním používáním insekticidů bylo zemědělcům a farmářům známo, že je dobré kolem políčka s obilím nechat pruh těchto divokých rostlin. Vlčí máky, kopretiny, čekanka nebo řebříček chránily svou přítomností  obilné pole před invazí škůdců. A kromě toho nalákáte na vaši zahradu i spoustu krásných motýlů.

V Anglii se dokonce rozhodlo 50 farmářů testovat tuto strategii po dobu pěti let a podle deníku The Guardian bylo potvrzeno, že divoké květiny přitahují správné druhy hmyzu do správných oblastí. Pro velké farmy bude třeba intenzívnější a dlouhodobější výzkum, aby bylo jasné, jak to zavést v praxi u tak velkých farem, aby byla metoda při snižování pesticidů účinná.

Divoké rostliny jsou také přírodní cestou jak posílit a ozdravět půdu a zvýšit výnosy z vaší zahrádky

Takováto zahrada má menší nároky na údržbu i na množství vody, která se přirozeně udržuje v porostu. Až budete na jaře promýšlet nové osivo do vaší zahrady, zkuste udělat letos výjimku a vyzkoušejte tyto přírodní pesticidy.

Balíček stojí kolem 20 Kč a budete se celé léto těšit z nádhery nejen vašich zahradních květin, ale i jejich lučních příbuzných.

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.