Nejhezčí okrasné trávy na zahradu i do květináče

Možná si říkáte, čím oživit prázdný roh místnosti nebo prostor pod schodištěm? Nebo vás už nebaví pohled na zahradní terasu, který je rok co rok stejný?

Cítíte, že chcete něco změnit, a nevíte, co by to mělo být? Zkuste vysadit okrasné druhy trav a uvidíte, jak daný prostor ožije.

Okrasné trávy jsou mnohdy opomíjené, i přesto, že mají své osobité kouzlo. A to je velká škoda. Jsou to vděčné, mnohdy nenáročné rostliny, které dokážou dokonale ozdobit interiér domu. Nádherně se vyjímají i na balkoně či terase, nebo je můžete zakomponovat do záhonu u vchodových dveří či zasadit do přenosné nádoby a přes léto postavit podél cesty v zahradě.

www.backyardmastery.com

Okrasné trávy se nádherně vyjímají též ve skupině s jinými květinami a jsou výborným způsobem, jak kreativně zkrášlit prostor v zahradě či pokoji.

Růstové podmínky

Některé druhy jsou extrémně odolné vůči suchu a rychle rostou (bambus). Ty doporučuji zasadit do kontejneru, abychom měli nadvládu nad jejich kořenovým balem. Každopádně platí, že bychom je měli umístit na stanoviště, na které dopadá sluneční svit alespoň 5-6 hodin denně.

Nutností pro zdravý a kvalitní růst je vybrat správnou nádobu. Květináč by měl mít na dně drenážní vrstvu, měl by být dostatečně široký, aby se rostlina mohla rozrůst a utvořit kvalitní kořenový systém. Samozřejmě vybíráme nádoby pokud možno z přírodního materiálu.

Pokud vysazujete rostliny do květináče, přimíchejte do půdy směs kompostu a perlitu, aby kořeny netrpěly nadměrnou vlhkostí a neuhnívaly. Vždy platí, že zaléváme pouze, když je povrch půdy suchý. Nesmíme zapomenout ani na pravidelné přihnojování, jak v květináči, tak rostliny vysazené přímo v záhonu.

www.mein-schoener-garten.de

www.mein-schoener-garten.de

www.etsy.com

Mezi nejoblíbenější druhy zahrad patří ozdobnice čínská (Miscanthus sinensis), která dorůstá do výšky 1,5 m a má charakteristický proužkovaný stonek. Krásně se vyjímá také pampová tráva (Cortaderia), která v zimě občas v záhoně namrzá, proto je nutné ji chránit před mrazem.

Nižšího vzrůstu je kostřava (Festuca), která má několik variet a hodí se do záhonů nebo k chodníčkům či pěšinkám, ale také do přenosných nádob.

K potůčku nebo jezírku se hodí vlhkomilná ostřice (Carex), která je mrazuvzdorná a není nijak náročná na pěstování. Mám ji již několik let a jsem maximálně spokojená. Dokáže vykouzlit u jezírka krásný dojem. 🙂

www.ogrodowisko.pl

www.s3.amazonaws.com

www.pinterest.com

Tolik pro inspiraci a nyní už jen vyrazit do obchodu, porozhlédnout se po kvalitních sazenicích a hurá do zahrady!

Titulní obrázek: www.landscapegardening.info

Další nápady na oživení zahrady zde>>

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
  1. Jana Hurábová napsal:

    Těším se na zprávy od Vás, hlavně ppisdruhů trav i květin, abzch mohla je dostat ke koupi. Děkuji Hurábová

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.