Plastový lem jako okraj záhonů

Mnoho lidí se mě ptá, čím nejlépe ukončit záhon, aby k rostlinám neprorůstala tráva z trávníku. Samozřejmě možností je více, tento článek je zaměřen na ukončení záhonu plastovým lemem. Používám lem o výšce 10 cm a délce 12 m, který stojí běžně kolem 600 – 650 Kč. Dá se zakoupit v černé, hnědé a zelené barvě. 

Ideální je před samotnou prací položit lem rozmotaný na trávník a nechat ho na slunci nahřát. Lépe se s ním pak pracuje.

Toto je výsledek po půl roce od založený záhonu s plastovým lemem. Můžete jej přejet sekačkou a nepoškodíte jej. Pokud sekáte hodně nízko, můžete lem na některých okrajích záhonu zahlédnout, ale vypadá moc pěkně a není třeba se nad tím nijak pohoršovat.

Celý návod na položený lemu k záhonu naleznete v klubu „Zahrada, která léčí“.

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.