Přírodě blízká zahrada

Zahrada je místo, které je tu pro vás, ať máte jakýkoliv splín nebo starosti. Místo, kde odložíte všechnu tíži a chmury, spojíte se se svou duší a naladíte se na pradávnou esenci přírody, kterou v sobě všichni máme.

Miluji zahrady, kde to bzučí, ševelí, prozpěvují ptáci a poletují motýli. Baví mě kochat se pohledem na rozkvetlé keře a stromy a čerpat z nich energii. Povídám si s rostlinami, učím se vnímat jejich vyzařování a vážit si stromů pro jejich historii a majestátnost.

sojka obecná si pochutnává na jarních výhoncích vajgélie

Pokud vnímáte, že zahrada je o něčem hlubším, než jen o grilování, milujete ji a baví vás pozorovat, co se v ní každý den odehrává, pak jsme naladěni na podobnou vlnu.

Nezáleží na tom, jestli máte zahrádku venkovskou, městskou, moderní či přírodní.

Hlavní je, že máte chuť dát prostor přírodě, aby se u vás zabydlela.

I ve městě v malé zahrádce můžeme spolu s přírodou tvořit zajímavé věci. Vím, o čem mluvím, jednu takovou mám doma.

čolek obecný při čištění jezírka

Stačí jen drobné úpravy…

Místo živého plotu z thují nechat vyrůst různé druhy keřů, které pak voní a kvetou po celou sezónu. Není nutné mít všude anglický trávník, ale na část zahrady můžeme osít loučku z letniček a pak pozorovat tu spoustu motýlů a včel, které nám tam budou poletovat.

Je toho spousta, co se dá se zahrádkou dělat, abychom se tam měli dobře my i všichni živáčkové kolem.

krásnoočko velkokvěté a babočka paví oko

Co pro to můžete udělat?

Přečíst spoustu literatury a hledat informace, jak vytvořit zahradu, kam se vám nastěhují ptáci, drobní živočichové a přiletí motýli, protože tam pro ně budou růst lákavé květiny plné nektaru.

perleťovec na listu schizandry (klanopraška čínská)

Můžete zkusit hledat informace na internetu, možná shlédnete i zajímavá videa. A pak se můžete pokusit si něco takového uplatnit i doma ve své zahrádce. (inspirace v mých článcích zde)

Nebo se můžete nechat inspirovat mými návrhy zahrad  nebo videi na youtube. Případně se přihlásit do on-line kurzu, kde tvoříme zahradu v souladu s přírodními principy.

Pokud jste z těch, kteří si na to sami netroufají nebo nemají čas, napište mi, ráda vám připravím návrh přímo na míru vašemu cítění!

Osazovací plán zahrady
"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.