Jaké stromy vás svými vibracemi vrátí zpět do pohody?

Určitě jste už slyšeli, že stromy mají na lidský organismus velmi pozitivní vliv. My sami jsme si už mnohokrát vyzkoušeli, že v přítomnosti vzrostlých stromů je nám dobře, mizí špatná nálada, ladíme se na jejich léčivou frekvenci a necháme se jimi při procházce lesem či alejí jemně opečovávat.

Čím dál více na sobě pozoruji, že každý strom má jinou vibraci a jinak na lidi působí. I proto využívám jejich specifickou léčivou sílu při navrhování zahrad a kombinuji druhy tak, aby vždy svým charakterem vyhovovali majiteli zahrady. Nebo ještě lépe, aby si vyhovovali navzájem. 🙂

Zjistila jsem, že některé stromy nás můžou vibračně hodně obohatit svou silnou energií, jiné působí zase velmi jemně, podprahově, jemným uklidňujícím dojmem, další v nás v jeho přítomnosti probouzí inspiraci a kreativitu a mnoho mnoho dalšího.

Dnes si ukážeme, které stromy jsou vhodné, pokud se potřebujeme naladit na své nitro, na svou vnitřní sílu a nechat ji v sobě procítit.

Lípa srdčitá (Tilia cordata)

Lípa je náš národní strom a já se přiznám, že pro lípy mám odmala slabost. Miluji všechny stromy, ale lípy, břízy a duby mě oslovují o trochu víc. 🙂 Cítím, že s nimi hodně souzním. I proto mám jednu lípu vysazenou doma v zahradě, abych mohla každé jaro spočinout na lavičce a vnímat její jemnou vůni.

Lípa má nádherné vibrace, které se mohou zdát jemné, ale ne křehké. Síla lípy na člověka působí velmi důrazně, není to žádná křehká nádoba, ale pevný a stabilní prvek zahrady, který jen na něco neohrozí. Dokáže odolat zátěžovým povětrnostním vlivům a ve volné krajině je pevným pojítkem dalším, energeticky nižších stromů.

Proto doporučuji ladit se na její frekvenci a nechat ji na sebe působit. Čas si zvolte dle své cítění, nikoli rozumového uvážení. Vždy, když pracujeme s vnitřním nastavením našeho organismu, nejednáme hlavou, ale intuitivním vnímáním.

Platan javorolistý (Platanus acerifolia)

Platan je krásný a v krajině výrazný strom, díky svému příjemnému habitu a již z dálky nápadné kůře, která se loupe a má na různých místech odlišné zbarvení. Platany jsou velmi odolné stromy, hodí se i do městské výsadby a jsou zajímavé rovněž svými plody, připomínajícími pichlavé kuličky.

Platan nás naladí na stabilní frekvenci, z níž vyzařuje příjemným a ničím nerušený klid. Ostatně sami si to vyzkoušejte – stačí 15 – 20 minut pobýt v jeho přítomnosti, naladit se na něj a ucítíte, jak se přirozeně vracíte do pohody a vnitřního klidu. 🙂 🙏

Platan nás ladí na vibrace, díky nimž si v životě nenecháme nic líbit, dokážeme se v klidu zastat sami sebe, ale ne se hádat či křičet, ale zastat se sebe díky vnitřní harmonii, na kterou nás právě tento strom dokáže naladit. Pokud by vás toto téma zaujalo, rozebírám jej více v kurzu Zahrada jako harmonicky propojený celek.

Střemcha hroznovitá (Prunus padus)

Střemcha je úžasný statný strom, který v době květu velmi příjemně voní. Je to nádhera kochat se touto vůní a ještě k tomu pozorovat jeho bohatá bílá květenství, jemně se pohupující ve větru. Na podzim se tyto kvítky mění v drobné plody, na kterých si pochutnávají ptáci.

Střemcha na mě působí podobně pozitivně jako třeba lípa, o které jsem psala výše. Je to hlavně díky její jemné energii, ostatně není divu, patří do rodu Prunus, neboli slivoně (třešně, trnky, mandloně, sakury,..). Pokud byste chtěli mít střemchu doma, nemusíte vysazovat tento statný strom, který dorůstá do velké výšky, ale můžete jej zakoupit i jako středně vysoký keř (větvící se již od země).

Liliovník tulipánokvětý (Liriodendron tulipifera)

Liliovník, já mu častěji říkám liliodendron, je impozantní cizokrajný strom, původem ze Severní Ameriky, který dorůstá do opravdu velké výšky. Pokud byste jej i přesto chtěli mít v zahradě (a to mohu jen doporučit), stačí zastřihávat větvičky do požadovaného tvaru a tím jej držet ve vámi zvolené velikosti.

Liliovník má impozantní neobvyklé květy podobné květům tulipánů a mimo dobu kvetení zaujme kolemjdoucí nádherným tvarem svých listů. Stačí jeden pohled na jeho květy nebo celkový habitus se zajímavými listy, a vrátí vás do pohody cobydup. 🙂

Dub červený (Quercus rubra)

Tento druh dubu je zajímavými svými zářivě červenými listy vybarvujícími se na podzim. Je to středně vysoký odolný strom, opět původem ze Severní Ameriky, a je často vysazován i v městské zástavbě. Má raději vlhčí půdu, ale po správném zakořenění snese i přísušek.

Duby obecně vyzařují stabilní a silnou energii, která má na nás nezaměnitelný vliv. Duby ve volné krajině ční daleko do dáli a určitě i vy pod nimi rádi sedáváte nebo pobýváte v jejich blízkosti. Tento dub červený bude ve vaší zahradě obdivován od jara do podzim. Na podzim obzvlášť. 🍂🍁

Jírovec pávie (Aesculus pavia)

Pávie červená nebo také jírovec pávie je příbuzná kaštanu pouze s tím rozdílem, že má krásně do červena nebo červenorůžova zbarvené květenství. Opět se jedná o statný vysoký strom, pokud byste potřebovali do zahrady něco menších rozměrů, můžete si v zahradnictví sehnat pávii „Nana“, tedy v zakrslé formě dorůstající do výšky kolem 2 m.

Pávie i kaštany (jírovce) nás dokážou obohatit silnou energií, která se s prodlužující přítomností zjemňuje na relaxační doping. 🙂 Alespoň tak to vnímám já. Sednout si pod tento strom a nechat se jím hýčkat je ten pravý způsob, jak se „občerstvit“ novou energií a vrátit se do pohody.

Vždy je dobré v přítomnosti výše vyjmenovaných stromů zde pobýt určitý čas a navnímat si, jak na vás dané vibrace působí.

Vnímejte rozdíly mezi frekvencemi jednotlivých druhů stromů, ale třeba i rozdíly ve frekvenci různě statných stromů. O trochu jinou energii bude mít statný stoletý dub a jinou třeba dub červený rostoucí ve vaší zahrádce. Ten ve vaší zahrádce bude mít sladěnou vibraci s vaším tělem, protože pokud spolu budete opravdu v energetickém propojení (komunikaci), tak je zde pak to vzájemné sdílení cítit. ❤

Užijte si tedy krásné chvíle v přítomnosti majestátních stromů nebo třeba i nižších jedinců ve vaší zahradě a nezapomeňte, že vše je ve vašem vnímání a způsobu uvolnění. Čím více vypnete hlavu a uvolníte tělo, tím hlubší prožitek na vás čeká. 🌳☘️

Chcete mít přístup k zajímavým informacím, nákresům a plánům? Staňte se členem klubu „Zahrada, která léčí“.

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.