V čem tkví smysl života?

Smysl života pro každého z nás znamená něco jiného. Pokud dlouhodobě nevidíte smysl života, může to být pro vás signál, že nemáte dostatek energie. Trápíte se maličkostmi, nedokážete se těšit z prožitého dne, uniká vám sám život. Co by vám pomohlo?

Základem je mít zdravou a silnou energetiku

Bez energie není život. Energie musí v těle proudit, a pokud tomu tak není, vznikají v těle překážky a bloky a my se cítíme unavení, vyčerpaní a nic nás nebaví. Nevíme, čeho se chytit, všechno děláme jen chvíli a už hledáme jiné rozptýlení.

Co nám pomůže?

RADOST – ta většinou v tomto rozpoložení chybí, anebo si ji dotyčný neumí patřičně vychutnat. Problém je v tom, že dost často čekáme, až budeme mít k radosti důvod. Tedy, až nám bude lépe, pak budeme mít náladu se radovat, teď rozhodně ne, nemám na to myšlenky…

Ale takhle to nepůsobí!

A přitom by stačilo vědět, že postup musí být přesně opačný. Nejdříve si v sobě vyvolat pocit radosti a pak se mi bude dařit.

Teď hned si sedněte a napište si tři věci, které by vám udělaly radost. Určitě je mezi nimi jedna věc, na kterou se můžete zaměřit již teď.

Udělejte pro to první krok!

Rozhoupejte se a vyjděte štěstí vstříc. Tento první krok, ke kterému se možná budete těžce odhodlávat, rozproudí vaši energii.  A to právě teď potřebujete! Vykročit vpřed! Něco pro to udělat. 🙂 Jakmile začne energie ve vašem těle proudit, začnete se cítit lépe. Během těchto příjemných pocitů se totiž vaše tělo uvolní a energie, dosud zablokovaná, může zase volně proudit dráhami našeho těla. A vy budete mít lepší náladu.

A to je ten správný čas na druhý krok 

V tu chvíli je nutné prožít si pocit radosti. Vyvolejte v sobě radost. Podívejte se na staré fotky, legrační film, jděte do parku prohlédnout si rozkvetlé stromy, kupte si něco dobrého, co jste si dosud odpírali. Prostě zažijte radost v každé buňce svého těla! Užijte si ten pocit, kdy každá buňka jásá, raduje se a skáče metr vysoko. Doslova pocítíte příliv radosti, jako když se protrhne dlouho zadržovaná hráz. Narovnejte záda, srovnejte lopatky a na tváři vykouzlete úsměv. Zkuste to hned teď! Zaměřte pozornost na všechny buňky ve vašem těle a dovolte jim se radovat.

Já vždycky říkám: Holky, jdeme na to, dnes je super den, a máme všichni óbrovskou radóóóst. Hurá. Jsme nadšení, veselí, užívááme si to. Tak vzhůru do toho. No! Proberte se! Vstávat! Jdem se veselit, radovat se tak, že se budou usmívat i moje játra. Jasné?! Všichni v mém těle pochopili? Tak vzhůru do toho! Tak, kde jsou ti, kdo mají teď obrovskou radost? 

A díky své fantazii a vizuální představivosti pak vidím, jak buňky mávají a předhánějí se, jásají a někdy i tančí jako roztleskávačky při nějakém utkání. Je to s nimi docela legrace. 🙂

Zkuste to také. Vydržte takto alespoň tři minuty a uvidíte, jakou to má sílu!

Pokud vám hlavou proběhne otázka:

„Proč se raduješ? Zbláznil/a ses?“ Odpovíte: „Protože je mi krásně a cítím, že mé tělo a všechny mé buňky tuto radost prožívají se mnou.“ 🙂

Usmějte se na sebe do zrcadla (nebo jen tak někde v parku) a ucítíte příliv nové energie. Otevřete se tomuto nádhernému pocitu.

Jděte se projít někam do přírody, aby se tento úžasný příliv nové energie zintenzívnil.

Pokud zůstanete otevření a uvolnění, uvidíte, že po tomto „cvičení“ vám budou přicházet různé vjemy a vhledy. Budete otevření novým nápadům a váš smysl života budete mít na dosah.

Je dobré si tyto pocity v sobě zažít na nějakém příjemném nerušeném místě, kde dokážete být sami sebou, ale zároveň zde máte blízko ke své přirozenosti. Kde se můžete spojit s tím opravdovým člověkem v sobě, s tím přirozeným Já, ke kterému se potřebujete dostat.

Proto ráda zažívám tyto chvilky v přírodě nebo na zahradě, kde mě nikdo neruší a kde můžu být čistě sama se sebou a se svým nitrem.

Budete překvapeni, kolik nových vhledů vás při tom navštíví a jak snadno v sobě objevíte nové možnosti

Je možné, že vás přepadne touha sehnat si nějaký materiál a začít tvořit. Možná budete mít chuť začít se věnovat zpěvu, sepsat knihu receptů nebo rodinných pamětí. Ale mohou se z vašeho nitra vynořit i hluboko ukryté vhledy a nápady, například začít malovat nebo si udělat průkaz jachtingu. Někdo pocítí hluboké sepětí s přírodou a potřebu ji ochraňovat. Nechte se překvapit svým nitrem. 🙂

Jak k vám inspirace přijde?

Pokud zůstanete uvolnění i nadále a nebudete si blokovat energii nějakou náhlou stresující situací, budou pokračovat vhledy i po zbytek dne nebo třeba v noci.  Dost často se mi stává, že zajímavé nápady a inspirace pro život mě napadají třeba večer ve sprše. Když na nic nemyslím, jsme uvolněná po předchozím cvičení jógy, je má mysl otevřená různým nápadům. Každý to máme jinak, vyzkoušejte to a uvidíte, jak to funguje u vás.

Pokud ráno nepobíháte po domě jako zběsilí, ale užíváte si východ slunce a nový den, zaručuji vám, že tato nádherná vlna smyslu života bude pokračovat i následující den. Jen je třeba zůstat uvolněný a nic si v sobě neblokovat.

Jde o to, že jakmile se spojíte se svým vnitřním světem a jeho niternými pocity, uvědomíte si, co je pro vás důležité a po čem vaše duše prahne. Jakmile to zjistíte, váš život vám bude připadat lehčí a začne vám dávat smysl. A přesně to jsme chtěli.

Někdy se možná stačí jen utvrdit v tom, co již o sobě dávno víme. Tedy, že cesta, kterou jdeme, je  správná.

Hodně štěstí. 🙂

Shrnutí na závěr:

  1. Uvolnit se.
  2. Udělat si radost, rozproudit v sobě pocit radosti.
  3. Energie začíná proudit.
  4. Jít do přírody posílit a ukotvit tento pocit.
  5. Propojit se tak se svým přirozeným Já.
  6. Vnímat své niterné pocity a vhledy, svou duši.
  7. Zůstat uvolněný.
  8. Vnímat svou životní cestu.

Zároveň můžete nahlédnout do energetické zahrady, kterou jsem navrhla pro učitele a žáky základní školy v Ústí nad Labem. (ukázka zde)

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.