Touží vaše tělo po jarní očistě?

Zima skončila a my se těšíme na teplé jarní dny a více slunečních paprsků. Naše mysl teplem a sluníčkem pookřeje a tělo se začne probouzet ze „zimního spánku“. Doteď tak nějak přežívalo chladné zimní dny, ale nástupem jara a delšího slunečního svitu náš organismus začíná nabírat životní energii.

Abychom s této roční fáze vytěžili co nejvíce, je nutné naše tělo řádně vyčistit. Bude pak snáze přijímat jarní svěží potravu plnou vitamínů a minerálů.

Pravidelná detoxikace vyžaduje, abyste očistili tělo všech špatných věcí, které jste v sobě uplynulý rok nastřádali, a to nejen na těle, ale i v mysli. V podstatě se jedná o jarní úklid v sobě.

Existují stovky různých způsobů, jak očistit tělo a mysl, zvažte tedy své možnosti, než si začnete vybírat. Na internetu dnes koluje spousta rad a osvědčených návodů, a mnozí z vás jich mají již několik vyzkoušeno.

Mně se nejvíce osvědčily čerstvé šťávy z prvních jarních bylin s příměsí ovoce či zeleniny. Tyto šťávy totiž obsahují velké množství vlákniny, která pak v našich střevech působí jako kartáč. A pokud šťávy pijeme v jarním období pravidelně, dokáží nás zbavit velkého nánosu zbytků usazených v našem trávicím traktu. (více zde>>)

Stačí si venku natrhat pár zelených lístků, které budou zrovna rašit (mladé pampeliškové listy, mladý ječmen, jitrocel, ptačinec, ..) nebo si koupit řapíkatý celer, přidat červenou řepu nebo mrkev a vše strčit do odšťavňovače.

Máme krásně vypadající a velmi zdravou šťávu, kterou je nutné pít čerstvou, nejlépe na lačno nebo v průběhu dopoledne.

Dalším osvědčeným tipem je v průběhu jara jíst odlehčenou stravu, pokud možno s velkým podílem čerstvé zeleniny a ovoce. Ta pomáhá dodávat našemu tělu enzymy, díky nimž pak náš organismus šetří enzymy vlastní, a není tolik opotřeben. Buňky se omlazují a pleť je pružnější a jemnější (zajímavosti zde>>)

Naučte se jíst poslední jídlo mezi 17. a 18. hodinou. Uvidíte, jaké to bude mít zázraky pro vaše tělo. Bude se vám lépe spát, protože trávicí systém nebude přetížen celonočním odbouráváním živin, ale bude moci v klidu odpočívat tak, jak má.

A pokud ještě přidáte dostatečný pitný režim a dostatek pohybu na čerstvém vzduchu, zmizí i celulitida.

Zároveň nebudou přetížená játra – chemická továrna našeho těla, která na jaře nejvíce trpí, protože právě v játrech se odbourávají veškeré škodliviny, alkhol, léky, hormony, apod. Přetížená játra jsou nevyžádaná omluva pro hromadění toxinů, špatný stav kůže, vlasů a nehtů. V tomto směru můžete podpořit kvalitu vlasů a nehtů doplňkem Biosil, který zakoupíte v každé lékárně.

Na jaře nesmíme zapomenout na brokolici, která má úžasné rakovinné protilátky. Tento vitamínový zázrak je mnohdy opomíjen, ale věřte, že pro naše tělo je to úžasný pomocník. Proto se jí na jaře snažíme zařadit do jídelníčku co nejčastěji.

Přiznám se, že minimálně jednou týdně ji máme buď k obědu nebo večeři, protože brokolici prostě miluju. 🙂 Pokud ji zrovna nemáme jako součást hlavního chodu, přidávám si ji do salátů nebo jen tak syrovou rozmixuji s banánem a mandlovým mlékem na smoothie. (návod na mandlové mléko>>)

A pokud ještě zařadíte do jídelníčku čerstvou šťávu z červené řepy, jak jsem psala výše, nemůžete udělat chybu (potvrzeno zde>>). 🙂

Ruku v ruce s očistou těla by měla probíhat zároveň i očista mysli.

Pokud opravdu odlehčíte svůj jídelníček, spustí se očista mysli samovolně. Uděláme se vám dobře po těle, krásně na duši, budete mít dobrou náladu a úsměv na rtech.

Proč má na nás kvalita dechu tak velký vliv?

Pro usnadnění tohoto procesu doporučuji vyzkoušet očistné dýchání, které nejen že uvolňuje bránici a působí dobře na solar plexus, ale zároveň i očišťuje oblast těla, na kterou se právě soustředíme (to mě zajímá>>).

Přeji krásné jaro a příjemné pocity na těle i na duši. 🙂

"Mou vášní je zahrada. Umím vnímat její sílu a čerpat z ní energii. Už Carl G. Jung říkal, že pro psychiku člověka je nesmírně důležité vlastnit kousek půdy nebo pozemku. Ožije tím jeho duše a dávné cítění. Pokud i vaše duše volá po seberealizaci a návratu ke kořenům, jsem tu pro vás. Naučím vás rozumět vaší zahradě i rostlinám tak, že budete vy i vaše návštěvy neustále plní energie a pohody." Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.